Inheritance-Cristopher Paoliny

17. ledna 2013 v 10:00 |  Spisovatelé a jejich díla
Není tomu tak dávno, co byl Dračí jezdec Eragon obyčejným chudým farmářským chlapcem a jeho dračice Safira pouhým modrým kamenem v lese. Nyní právě na nich závisí osud celé civilizace.
Dlouhé měsíce výcviku a bojů přinesly mnohá vítězství a naději, ale také srdcervoucí ztrátu. A ta nejtěžší bitva je přitom teprve čeká: musí se postavit samotnému Galbatorixovi. Aby zvítězili, budou muset být skutečně silní a odvážní. Pokud to nedokážou oni, neporazí Galbatorixe nikdo. Druhá šance neexistuje.
Jezdec a jeho drak došli dál, než se odvážil kdokoli jiný. Ale podaří se jim porazit samotného krále zla a obnovit v Alagaësii spravedlnost? A pokud ano, co budou muset obětovat?Úryvek z knihy (Kapitola Dar poznání, str. 546 - 547)
Eragon bodnul a Murtagh vykryl útok štítem. Pak zvládl odrazit ještě tři další výpady. Když se se Eragon napřáhl k novému útoku, Murtagh tentokrát vyrazil mečem proti jeho kolenu. Takový zásah by byl ochromující.
Když však Eragon pochopil, co má Murtagh v úmyslu, vedl svoji ránu tak, že zastavil Zar´roc asi palec od své nohy. Pak po Murtaghovi sám sekl.
Několik minut si vyměňovali údery a snažili se narušit rovnováhu soupeře, ale nikam to nevedlo. Příliš dobře se znali. Ať se Eragon pokusil o cokoli, Murtagh mu to dokázal překazit a to samé platilo i naopak. Bylo to jako hra, kde oba museli promýšlet mnoho tahů dopředu. Vznikal tím mezi nimi jistý pocit důvěrnosti: Eragon se snažil odhadnout Murtaghovy vnitřní pochody a předpovědět, co udělá příště.
Hned na začátku si Eragon všiml, že Murtagh hraje tuto hru jinak, než když spolu bojovali v minulosti. Útočil s bezcitnou, se kterou se u něj dosud nesetkal, jako by poprvé chtěl Eragona opravdu porazit, a navíc co nejrychleji. Po počátečním výbuchu se ovšem jeho hněv jakoby vytratil a nyní už projevoval pouze chladné, nesmiřitelné odhodlaní.
Eragon se dostával k hranicím svých možností, a třebaže si dokázal udržet Murtagha od těla, nakonec se musel bránit víc, než se mu zamlouvalo.
Po chvíli Murtagh spustil meč a otočil se k trůnu a ke Galbatorixovi. eragon se měl stále na pozoru, al zaváhal. Nebyl si jistý, zda je vhodné zaútočit.
V tom okamžiku se na něj jeho bratr vrhl. Eragon zůstal stát na místě a ohnal se po něm. Murtagh zachytil jeho úder štítem a pak, místo aby sám provedl výpad, jak Eragon očekával, tím štítem udeřil Eragonova štítu a zatlačil.
Eragon zavrčel a pustili se do přetlačování. Byl by mohl vést úder okolo štítu a mohl by seknout Murtagha do zad nebo nohou, ale ten na něj tlačil příliš tvrdě, a Eragon tudíž nechtěl riskovat. Murtagh byl asi o palec nebo dva vyšší, což mu dovolovalo tlačit na Eragonův štít shora, takže Eragon měl potíže neuklouznout po nablískané kamenné podlaze.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama