Úvaha

28. června 2012 v 19:58 |  Moje slohové práce
Věřím?
Můžeme věřit ve spoustu věcí. Věříme v sami sebe, věříme svým přátelům a můžeme věřit i v Boha.
V Boha věří mnoho lidí. Pro jiné je nepochopitelné, věřit v něco, co nikdo nikdy neviděl. Víme jistě, jestli Bůh existuje, nebo neexistuje? Je na každém z nás, jestli v Boha věřit budeme.
Každý z nás se už ale určitě někdy dostal do těžké životní situace. Musíme se připustit, že když jsme nevěděli, jak dál, najednou jsme si začali moc přát, aby se stal zázrak nebo aby nám pomohl kdokoliv.
Já osobně v Boha nevěřím. Často si pokládám otázku, jestli by Bůh dopustil, aby se děly ve světě i špatné věci, kdyby opravdu existoval. Dopustil by například, aby zemřel někdo při autonehodě, kterou nezavinil? Podle mě je většina válek vlastně kvůli Bohu. Dopustil by Bůh, aby kvůli němu umíraly miliony lidí? Lidé jdou do války odhodláni zemřít a zabíjet jiné pro někoho, koho nikdy neviděli.
Myslím si, že existence Boha zůstane i nadále velkou záhadou. I nadále bude pomáhat přežít mnoha lidem a mnohým i život vezme. Asi nemůžeme říct s jistotou, že věřit v Boha nikdy nebudeme. Nikdy nevíme, co nás v životě potká. Důležité je upnout se na něco, co nám pomáhá bez ohledu na to, jestli to existuje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 simuulka112 simuulka112 | 2. července 2012 v 20:12 | Reagovat

ahoj prepac ze ta otravujem ale dala by si prosim hlas dole vlavo klikni na Hlasuj:) http://apps.facebook.com/sutaz-tatralandia/?fotografie=620&pa_src=fb_user_wall&ref=nf

2 Awa Awa | Web | 27. července 2012 v 8:04 | Reagovat

"Často si pokládám otázku, jestli by Bůh dopustil, aby se děly ve světě i špatné věci, kdyby opravdu existoval. Dopustil by například, aby zemřel někdo při autonehodě, kterou nezavinil?"

Můžu ti odpovědět pouze za křesťany. Ono to totiž souvisí s více věcmi. Křesťané věří ve věčný život, proto pro ně není špatnou věcí fyzická smrt jako taková, ale smrt, před níž by Boha odmítli. Křesťané věří tomu, že Kristus svým zmrtvýchvstáním smrt porazil a dal tak možnost i lidem žít s Bohem věčně, ale to si musí zasloužit přijetím nějakých zásad, vírou, láskou k bližnímu, apod. To je ta hlavní odměna pro křesťany, ne spokojený hmotný život. Asi ti to jako nevěřícímu člověku zní strašně divně, naprosto to chápu. Víra je divná věc už z podstaty. Lidsky řečeno: Bůh má svou vůli, není to automat na splněná přání, ale není ani přísným policajtem. Je nepochopitelný. Teď to asi bude znít divně, po tom, co jsem psala, ale já věřím, že Bůh je láska a láska je Bůh. Tož tak.
P.S.: Jestli tě víra zajímá a provokuje, zkus si o tom něco víc přečíst. (Třeba knížka Ježíš pro moderního člověka-to je pohled ateisty, nebo něco od Tomáše Halíka.) To, co ti píšu je velmi stručné a k pochopení je třeba znát další věci, kontext, a tak. Měj se fajn. :-)

3 Albertqualp Albertqualp | E-mail | Web | 5. června 2018 v 23:27 | Reagovat

The prostate related is central to the part of a male's reproductive :. It secretes fluids that aid in the transportation and activation of sperm. The prostate related can be found just as you're watching rectum, below the bladder and around the urethra. When there is prostate problem, it is usually really really irritating and inconvenient for that patient as his urinary strategy is directly affected.

The common prostate medical problems are prostate infection, enlarged prostate and prostate type of cancer.

Prostate infection, often known as prostatitis, is among the most common prostate-related condition in men younger than 55 yrs . old. Infections in the prostate gland are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis is the least common of all kinds of prostate infection. It is a result of bacteria found in the large intestines or urinary tract. Patients may go through fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated by using antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to alleviate the swelling.

Chronic bacterial prostatitis can be a condition connected with a particular defect in the gland and also the persistence presence of bacteria inside urinary tract. It can be brought on by trauma for the urinary tract or by infections originating from the rest with the body. A patient may go through testicular pain, spine pains and urination problems. Although it is uncommon, it may be treated by removal in the prostate defect accompanied by the utilization antibiotics and NSAIDs to help remedy the inflammation.

Non-bacterial prostatitis accounts for approximately 90% of most prostatitis cases; however, researchers have not even to establish the sources of these conditions. Some researchers feel that chronic non-bacterial prostatitis occur because of unknown infectious agents while other believe that intensive exercise and lifting may cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, a suitable weight loss program is important. These are some of the steps you can take to maintain your prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is necessary for our health and wellbeing and this will also keep your urinary track clean.

2. Some studies suggest that a couple of ejaculations a week will prevent prostate type of cancer.

3. Eat steak moderately. It has been shown that consuming more than four meals of beef a week will increase the risk of prostate diseases and cancer.

4. Maintain a proper diet with cereals, vegetable and fruits to make sure sufficient intake of nutrients needed for prostate health.

The most crucial measure to adopt to ensure a healthy prostate is to go for regular prostate health screening. If you are forty years and above, you ought to go for prostate examination at least one time per year.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama