Úvaha

28. června 2012 v 19:58 |  Moje slohové práce
Věřím?
Můžeme věřit ve spoustu věcí. Věříme v sami sebe, věříme svým přátelům a můžeme věřit i v Boha.
V Boha věří mnoho lidí. Pro jiné je nepochopitelné, věřit v něco, co nikdo nikdy neviděl. Víme jistě, jestli Bůh existuje, nebo neexistuje? Je na každém z nás, jestli v Boha věřit budeme.
Každý z nás se už ale určitě někdy dostal do těžké životní situace. Musíme se připustit, že když jsme nevěděli, jak dál, najednou jsme si začali moc přát, aby se stal zázrak nebo aby nám pomohl kdokoliv.
Já osobně v Boha nevěřím. Často si pokládám otázku, jestli by Bůh dopustil, aby se děly ve světě i špatné věci, kdyby opravdu existoval. Dopustil by například, aby zemřel někdo při autonehodě, kterou nezavinil? Podle mě je většina válek vlastně kvůli Bohu. Dopustil by Bůh, aby kvůli němu umíraly miliony lidí? Lidé jdou do války odhodláni zemřít a zabíjet jiné pro někoho, koho nikdy neviděli.
Myslím si, že existence Boha zůstane i nadále velkou záhadou. I nadále bude pomáhat přežít mnoha lidem a mnohým i život vezme. Asi nemůžeme říct s jistotou, že věřit v Boha nikdy nebudeme. Nikdy nevíme, co nás v životě potká. Důležité je upnout se na něco, co nám pomáhá bez ohledu na to, jestli to existuje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 simuulka112 simuulka112 | 2. července 2012 v 20:12 | Reagovat

ahoj prepac ze ta otravujem ale dala by si prosim hlas dole vlavo klikni na Hlasuj:) http://apps.facebook.com/sutaz-tatralandia/?fotografie=620&pa_src=fb_user_wall&ref=nf

2 Awa Awa | Web | 27. července 2012 v 8:04 | Reagovat

"Často si pokládám otázku, jestli by Bůh dopustil, aby se děly ve světě i špatné věci, kdyby opravdu existoval. Dopustil by například, aby zemřel někdo při autonehodě, kterou nezavinil?"

Můžu ti odpovědět pouze za křesťany. Ono to totiž souvisí s více věcmi. Křesťané věří ve věčný život, proto pro ně není špatnou věcí fyzická smrt jako taková, ale smrt, před níž by Boha odmítli. Křesťané věří tomu, že Kristus svým zmrtvýchvstáním smrt porazil a dal tak možnost i lidem žít s Bohem věčně, ale to si musí zasloužit přijetím nějakých zásad, vírou, láskou k bližnímu, apod. To je ta hlavní odměna pro křesťany, ne spokojený hmotný život. Asi ti to jako nevěřícímu člověku zní strašně divně, naprosto to chápu. Víra je divná věc už z podstaty. Lidsky řečeno: Bůh má svou vůli, není to automat na splněná přání, ale není ani přísným policajtem. Je nepochopitelný. Teď to asi bude znít divně, po tom, co jsem psala, ale já věřím, že Bůh je láska a láska je Bůh. Tož tak.
P.S.: Jestli tě víra zajímá a provokuje, zkus si o tom něco víc přečíst. (Třeba knížka Ježíš pro moderního člověka-to je pohled ateisty, nebo něco od Tomáše Halíka.) To, co ti píšu je velmi stručné a k pochopení je třeba znát další věci, kontext, a tak. Měj se fajn. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama