Samo-narovnávací sklopné terče

23. dubna 2012 v 22:09 |  Vyrob si sám


. Nejdůležitější částí těchto samo-narovnávacích sklopných terčů jsou samotné panty. Lze je zakoupit v běžném železářštví. Doporučuji koupit vyšší, například ty co jsou na terči vpravo. Je důležité, aby byly dva stejné, funguje to na principu kladky - terče se navzájem přetahují. Nebojte se, není to vůbec těžké vyrobit. Potřebujete jen trochu trpělivosti a šikovnosti. Tak to je pro začátek asi vše, pustíme se do výroby.

Takže na začátek uděláme konstrukci z prkýnek. Nebudu dávat žádné rozměry, každý doma určitě najde nějaké prkna.
Nejdřív potřebujeme trochu širší - bude to základna terčů, k němu přiděláme zepředu užší prkýnko (to hnědé), jako kryt,
aby terče k nečemu vypadaly zepředu - obrázek dole.Když nám tyto prkýnka dobře drží k sobě (doporučuji použít šroubky do dřeva, ne hřebíky jinak dopadnete jako Pat a Mat :), přiděláme samotné panty. Zhruba 1-2cm od předního prkna a 10-15cm od sebe. Před ně dáme podle potřeby nějaké slabé prkýnko.Úhel při kterém panty stojí musí být minimálně 90°+ spíše ke 100° vůči základně, terče se lépe narovnávají pokud jsou nahnuté trochu dopředu. Opakuji dopředu, na obrázku to není tolik vidět, musí být nakloněny trochu k přednímu prkýnku.
Teď začneme vyrábět narovnávací mechanismus. Na každém pantu, zhruba v polovině připevníme silnější drátek.
Pokud tam dirky z nějakého důvodu nemáte, doporučuji vyvrtat.

V úrovni dírek zalučeme skobičku doprostřed mezi panty. Pokud tam již není prkýnko jako v mém případě, nastavíme to další uprostřed mezi terče. Při připevňování za dírky musí být drátek volně v dírkách. Nesmí být napevno dotažení k pantu. Drátek protáhneme skobičkou a znovu volně připevníme za druhý pant.Při tom je velmi důležité, aby jeden terč byl narovnaný a druhý svíral se základnou cca 45°. V této délce zaděláme drátek. Není možné, aby terče padaly uplně dolů, vzduchovka by neměla tu sílu je z této polohy narovnat. Pokud nám to drží (jeden terč je narovnaný a druhý svírá úhel okolo 45° se základnou a drátek tvoří půlkružnici přes skobičku), máme téměř vyhráno.
Zepředu by to mělo vypadat jako na spodním obrázku.Chce to pevné nervy a hlavně vyzkoušet. Musíte otestovat jestli se vám to narovnává, podle potřeby povolit nebo utáhnout drátek.
Na obrázku je vidět i malá varianta, ale tu bych doporučil až v případě, kdy vám 100% funguje větší varianta.
Musíte to prostě "ladit", až to funguje. Ted vypíšu možné problémy s tím. Je to domací výroba, pokud chcete opradovou sklopnou střelnici doporučuji koupit v obchodě.

Chvilku vám bude trvat, než vyladíte úplné narovnávání.
Doporučuji natříkat nějakou barvou, aby to bylo z dálky vidět, barva se však časem otluče od střel.
Toť asi vše, pokud jste trochu zručnější, nebude to pro vás problém vyrobit.
Rozhodněte se, zda Vám nevadí, že terče úplně nespadnou, pouze se zakloní, pokud chcete aby padaly úplně, musíte udělat variantu bez narovnávání nebo si koupit mini-střelnici.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 dumplings dumplings | Web | 7. září 2016 v 12:44 | Reagovat

půjčky a finanční výpomoci poskytnuté :-P

2 BenyU BenyU | E-mail | 16. ledna 2017 v 16:43 | Reagovat

I found this page on 18th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it's not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Simply search for:  pandatsor's tools

3 FloydDut FloydDut | E-mail | Web | 17. ledna 2017 v 2:34 | Reagovat

number to walgreens pharmacy  <a href=http://concerta.blogse.nl/>concerta kopen</a>  nabi tablet customer service phone number

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama