Záhada Hlavolamu

27. března 2012 v 21:01 |  Spisovatelé a jejich díla
Rychlé šípy začnou vydávat časopis Tam-Tam, do kterého začnou později shánět zajímavé informace. Z toho důvodu se vydávají do Stínadel, kde objeví starého kostelníka, který si pamatuje na Jana Tleskače a od něj se dozví o Ježkovi v kleci. Později se jim podaří objevit část Tleskačova deníku, ze kterého se dozví, že Jan Tleskač pracoval na nějakém vynálezu. Po té do Stínadel chodí Rychlé šípy častěji a v kostele svatého Jakuba hledají další část Deníku Jana Tleskače, kterou naleznou ve zvonici kostela. Z této části se dozvědí, že tajemný vynález je létací kolo, jehož plánek Tleskač schoval do ježka v kleci. Také je zde uveden návod na vytažení ježka ven z klece.
Během svých výprav se seznámí i s jedním z kandidátů na Velkého Vonta, Otou Losnou, se kterým se spřátelí a podělí o některá svá tajemství, včetně návodu na vytažení ježka z klece. Za to jim Losna slíbí, že jim půjčí ježka, který je symbolem velkého vontsví, ihned jak volby vyhraje.
Přestože Losna vítězí, ježka se násilně zmocní otec druhého kandidáta, Mažňák, který, jak se ukázalo, byl zároveň mistrem zámečnického učně Jana Tleskače a po návodu na létající kolo prahne. I s ježkem však spadne do stoky, hlavolam ztrácí a umírá na infekci způsobenou požitím kontaminované vody ze stoky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama