Hobit

26. března 2012 v 19:28

Ve Wellingtonu na Novém Zélandu začal režisér Peter Jackson natáčet dvoudílnou filmovou adaptaci Tolkienova Hobita.
Příběh "Hobit" se odehrává ve Středozemi, 60 let před Tolkienovým "Pánem prstenů", kterého Jackson a jeho tým přivedl na plátna kin v úspěšné trilogii, jehož závěrečná část "Pán prstenů: Návrat krále" získala i Oscara.
Oba filmy, na jejichž scénáři spolupracovali Fran Walsh, Philippa Boyens, Guillermo del Toro a Peter Jackson, budou postupně natáčeny v digitálním 3D za použití nejnovějších kamer a stereo technologií. Natáčet se bude ve wellingtonských Stone Street Studios a na různých lokalitách na Novém Zélandu.
Hobit sleduje cestu ústřední postavy Bilbo Pytlíka, který se ocitne na dobrodružné výpravě, jejímž cílem je znovu si nárokovat ztracené trpasličí království Erebor, o které hobity připravil drak Šmak. Díky čaroději Gandalfu Šedému se Bilbo ocitne ve společnosti třinácti trpaslíků v čele s legendárním bojovníkem Thorinem. Jejich cesta je zavede do divočiny, přes tajemné země, kde se to hemží zlobry a skřety, smrtelnými obřími pavouky a kouzelníky.
Ačkoli cíl jejich cesty - Osamělá Hora - leží na východě, musí se nejprve dostat z jeskynního systému, kde se Bilbo ztratí a narazí na někoho, kdo mu navždy změní život... na Gluma.
Tady, sám s Glumem, na břehu podzemního jezera, skromný Bilbo Pytlík objeví nejen hloubku lstivosti i odvahy, která překvapí i jeho samotného, ale také získá do svého vlastnictví Glumův prsten "miláška", jenž skýtá nečekané a užitečné možnosti... Jednoduchý, zlatý prsten je spojen s osudem celé Středozemě takovým způsobem, jaký Bilbo nemůže ani tušit.
Martin Freeman hraje titulní postavu Bilbo Pytlíka, Ian McKellen se znovu objeví jako Gandalf Šedý. Trpaslíky si zahrají Richard Armitage (Thorin), Ken Stott (Balin), Graham McTavish (Dwalin), William Kircher (Bifur) James Nesbitt (Bofur), Stephen Hunter (Bombur), Rob Kazinsky (Fili), Aidan Turner (Kili), Peter Hambleton (Gloin), John Callen (Oin), Jed Brophy (Nori), Mark Hadlow (Dori) a Adam Brown (Ori). Z herců, kteří hráli v trilogii "Pán prstenů", se znovu objeví Cate Blanchett jako Galadriel, Andy Serkis jako Glum a Elijah Wood jako Frodo. Jeffrey Thomas a Mike Mizrahi si zahrají postavy trpasličích králů Throra a Thraina.
Jacksonova oscarová trilogie Pán prstenů vydělala celosvětově téměř 3 miliardy dolarů. V roce 2003 získal Návrat krále ocenění ve všech jedenácti kategoriích, ve kterých byl nominován, včetně Nejlepšího filmu - první fantasy film vůbec, který vyhrál tuto kategorii. Uvedení první části filmu Hobit je plánováno na rok 2012, druhé pak v roce 2013. A můžeme jen hádat, zda tento prequel dosáhne takového megaúspěchu, jako Pán prstenů…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bibi Bibi | Web | 26. března 2012 v 19:39 | Reagovat

Ahojky:) Mohl/a by jsi mi tady prosím hlásnout?? - http://www.periodanenitabu.cz/#/zapojse/galerie/2271 - Díky moc, klidně oplatím :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama